Gyülekezet
Esküvők - 2009

Esküvők

Isten ezt mondja:
Nem jó az embernek egyedül lenni, szerzek neki segítőtársat, hozzá illőt. és teremtette az embert férfivá és asszonnyá, és megáldotta őket. és látta Isten, hogy minden, amit teremtett, íme, igen jó. Ezért a férfi elhagyja atyját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté. ( Móz 1,2)

Krisztus Urunk ezt mondja:
Amit tehát Isten egybeszerkesztett, ember azt el ne válassza. (Mt 9,6)

Pál apostol pedig ezt mondja: Adjatok hálát Istennek, az Atyának mindenkor mindenért a mi Urunk Jézus Krisztus nevében, és engedelmeskedjetek egymásnak a Krisztus félelmében: az asszonyok férjüknek, mint az Úrnak, a férfiak pedig szeressék feleségüket, ahogyan Krisztus is szerette az egyházat, és önmagát adta érte. (Ef 5,20-22.25)

? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Ha többet akarsz megtudni az evangélikus esküvővel kapcsolatban, kattints a következő sorra :

Evangélikus esküvő

! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Keresztelések
Temetések
Összesítés, mérleg
Konfi - 2008

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Nagyszénás-Gádorosi Evangélikus Egyházközség Alkalmi szolgálatok Esküvők

© Magyarországi Evangélikus Egyház, Internet Munkacsoport, 2003.
Az adatok kereskedelmi célra nem használhatók. Minden jog fenntartva.