Gyülekezet
2009-2010
Egyházi temetés

Temetések

*"Isten örök életet adott nekünk, és ez az élet az ő Fiában van."* ................................................................... (1Jn 2,25)

Gyülekezetünkben - ha erre felkérést kapunk - minden elhunytat az evangélikus egyház szertartásával kísérünk el utolsó földi útjára a feltámadás biztos reménységében. Ez azt jelenti, hogy a halál hírét bejelentő, a temetés kezdetét jelző, és a sírhoz kísérő harangok megszólalnak, a szertartás alatt énekelünk, zsoltárt és vigasztaló igét olvasunk, Isten igéjét olvassuk, és imádkozva bocsátjuk halottainkat a nagy útra.
Bármilyen "EGYHÁZI TEMETÉS" alkalmával szólnak az istentiszteletet jelző harangok.
A Polgármesteri Hivatal által bejelentett SZOCIÁLIS temetések alkalmával egyházi temetésben részesítjük a - többnyire - egyedülmaradt halottakat.

**Az evangélikus szertartással eltemetettek névsorát a baloldali menüre kattintva tekinthetjük meg.**

(Nem minden egykori Szociális Otthon-i lakó nevénél van a "Szociális Otthon" megjegyzés; csak azon nevek után tettük a megjegyzést, akik nem nagyszénásiak)

***

Fényképeket csak abban az esetben tudunk mellékelni, ha azt a hozzátartozók ezt lehetővé teszik számunkra

MySpace Graphics

Keresztelések
Összesítés, mérleg
Konfi - 2008
Esküvők

Nekem az Élet Krisztus.

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Nagyszénás-Gádorosi Evangélikus Egyházközség Alkalmi szolgálatok Temetések

© Magyarországi Evangélikus Egyház, Internet Munkacsoport, 2003.
Az adatok kereskedelmi célra nem használhatók. Minden jog fenntartva.