Templomunk szomorú helyzete

Templomunk ki volt téve annak, hogy a mennyezete beomlik, a falai pedig szétesnek. Statikus szakember életveszélyessé nyilvánította az épületet. Istentiszteleteinket a Fecske-házban tarthattuk meg. Megoldás: a tető eltávolítása, az így tehermentesített falak összehúzása, betonkoszorú öntése, majd egy új - fémmel erősített födémszerkezet építése. Amíg ehhez a munkához pénzt termetünk elő, az épületet meg kell támasztani, fel kell dúcolni...

templombel0Templombel01

Idézet Ábelovszki László építész mérnök december 22-én kelt leveléből:
"...Örömmel küldöm a jó hírt: a templom Balla Attila statikus tervező tervei szerinti megerősítése - Istennek legyen hála - elkészült. Ezzel a korábban jelzett életveszély elhárult, az épület használható!..."

A mennyezetet - ideiglenesen - megerősítették: erős fa anyaggal támasztották alá.

Ez egy ideiglenes megoldás. Addig marad így a templomunk, amíg - a benyújtott pályázat megnyerésével, vagy más anyagi forrás megtalálásával - a renoválás költségeit elő nem tudjuk teremteni. Természetesen, számítunk mindazok támogatására, akik szívügyüknek tartják Nagyszénás egyik legszebb és értékesebb épületének a sorsát.

« 2024. május »
május